Archiwum kategorii: Strategiczne

1 2 3 4 5 6 7

Kwi 29 2018

kaper

Grey Goo Definitive Edition (2015) [Wersja językowa: POL,ENG i inne]


INFO:
Tytuł: Grey Goo Definitive Edition (2015)
Gatunek: Strategiczne, science fiction, RTS
Producent: Petroglyph
Wydawca: Grey Box
Wydawca PL: Techland
Data premiery (świat): 23 stycznia 2015
Data premiery (w Polsce): 20 lutego 2015

Opis:
Grey Goo to utrzymana w klimacie science-fiction strategia czasu rzeczywistego. Opracowało ją studio Petroglyph Games, założone przez twórców cyklu Command & Conquer i mające na koncie m.in. Star Wars: Empire At War oraz Universe At War: Earth Assault.
Gra osadzona jest w odległej przyszłości, pięćset lat po tym, jak ludzkość rozpoczęła kolonizację innych systemów gwiezdnych. Akcja gry toczy się na planecie znanej jako Ekosystem Dziewięć, o kontrolę nad którą wojnę toczą trzy frakcje: ludzie, kosmiczni uchodźcy z rasy Beta oraz mordercze nanoboty znane jako Goo. Każda z grup posiada oczywiście własny zestaw unikalnych jednostek, budynków i technologii.
Celem autorów był powrót do stylu RTS-ów, jaki był popularny w połowie lat 90-tych i jednocześnie unowocześnienie go tak, aby mógł spodobać się współczesnym graczom. Oznacza to odejście od nieustannego ręcznego zarządzania każdym ruchem pojedynczych jednostek. Zamiast tego rozgrywka koncentruje się na skali makro, zwłaszcza na gromadzeniu surowców, budowie baz i dobieraniu odpowiednich armii.
Wszystko to wykonujemy za pośrednictwem prostego interfejsu, który nie wymusza zapamiętywania kilkudziesięciu skrótów klawiszowych, zaś zwycięstwo wymaga opracowania dobrego planu strategicznego, a nie błyskawicznego refleksu podczas samych bitew. Grey Goo oferuje kampanię fabularną oraz tryb multiplayer oparty o system Steamworks. Jednocześnie dostępna jest także opcja rozgrywek przez sieć lokalną.
Gra oferuje atrakcyjną trójwymiarową grafikę i ciekawy styl wizualny, przy opracowywaniu którego pomagało WETA Workshop, czyli jedno z największych studiów tworzących efekty specjalne do filmów.

Czytaj wpis

(Wizyt: 15 , 1 Dzisiaj)

Lut 26 2018

Darwil

Age of Empires: Definitive Edition (2018)[PC-MULTi14]


INFO:
Tytuł: Age of Empires: Definitive Edition
Gatunek: RTS
Producent: Forgotten Empires
Wydawca: Microsoft Studios
Premiera: 20.02.2018
OPIS:
Age of Empires: Definitive Edition to odświeżona wersja pierwszej odsłony legendarnego cyklu strategii czasu rzeczywistego, wydana na PC Windows. W porównaniu do pierwowzoru z 1997 roku nowa edycja otrzymała poprawioną grafikę, w pełni symfoniczną ścieżkę dźwiękową i wiele usprawnień w mechanice rozgrywki.
Age of Empires: Definitive Edition oferuje zawartość z oryginalnego Age of Empires oraz dodatku Rise of Rome. Na potrzeby remastera scenariusze przeznaczone do rozgrywki solowej – osadzone w czasach starożytnych, od epoki kamienia po epokę żelaza – zostały wzbogacone nowymi elementami narracji.
Czytaj wpis

(Wizyt: 26 , 1 Dzisiaj)

Gru 13 2017

kaper

SpellForce 3 (2017)[ CODEX,PL]


INFO:
Tytuł: SpellForce 3
Gatunek: strategiczne, fantasy, RTS, elementy RPG
Producent: Grimlore Games
Wydawca: THQ Nordic / Nordic Games
Wydawca PL: CDP
Premiera PL: 7 grudnia 2017
Opis:
SpellForce 3 to trzecia odsłona serii gier w ciekawy sposób łączących elementy strategii czasu rzeczywistego z komputerowym RPG. Produkcję powierzono zależnemu od firmy Nordic Games niemieckiemu studiu Grimlore Games, w skład którego wchodzą doświadczeni twórcy RTS-ów (m.in. Peter Ohlmann, współtwórca The Settlers II) oraz deweloperzy dwóch pierwszych części cyklu.
Fabuła SpellForce 3 została osadzona pięćset lat przed akcją pierwszej części serii, zanim fantastyczny kontynent Eo został porozrywany na niewielkie, połączone portalami wyspy. Tym samym gracz ma sposobność prześledzić wydarzenia, jakie doprowadziły do tragicznego w skutkach rytuału konwokacji, w którym ważną rolę odegrał Krąg ? stowarzyszenie trzynastu najpotężniejszych magów wszystkich ras. Głównym zagrożeniem w tej części serii jest tajemnicza frakcja Arcane.
Zgodnie z tradycją serii, SpellForce 3 na PC Windows zręcznie łączy ze sobą mechaniki gier RTS i RPG. Gracz tworzy i rozwija własną postać, a do swojej drużyny może przyłączać poznanych w miarę postępów historii towarzyszy. System rozwoju herosów jest jeszcze bardziej otwarty niż w poprzednich częściach, m.in. dzięki odejściu od klasycznego podziału na klasy. Zamiast tego twórcy przygotowali szereg zdolności i specjalizacji, które można dobierać do swoich potrzeb. Podczas zwiedzania lochów i podziemi możemy sterować maksymalnie sześcioosobową grupką bohaterów. W takich momentach rozgrywka przypomina produkcje typu hack-and-slash (umiejętności zostały przypisane do skrótów klawiszowych), koncentrując się na starciach z niewielkimi oddziałami wroga oraz rozwiązywaniu zagadek i omijaniu pułapek.
Czytaj wpis

(Wizyt: 23 , 1 Dzisiaj)

Kwi 23 2017

kaper

Starcraft II Legacy of the Void 3w1 (PC)[Napisy PL,Dubbing PL]


INFO:
Tytuł: Starcraft II Legacy of the Void
Gatunek: Akcja,Strategia,Strzelanka
Tryb gry: single player
Producent: Blizzard
Produkcja: USA
Opis:
Prehistoryczny spin-off serii Far Cry na komputery PC i inne platformy, zrealizowany w konwencji pierwszoosobowej gry akcji z pierwiastkami survivalowymi. Eksplorujemy otwarty świat, walczymy z członkami wrogich plemion, polujemy na dzikie zwierzęta, trudnimy się rzemiosłem etc.
Starcraft II: Legacy of the Void to trzeci epizod kontynuacji jednej z najbardziej znanych strategii czasu rzeczywistego w historii gier komputerowych. Pierwsza część tej serii została wydana w 1998 roku i doczekała się dodatku pod tytułem Brood War. Na drugą odsłonę składają się natomiast w sumie trzy epizody: Wings of Liberty, Heart of the Swarm, Legacy of the Void. Za wszystkie tytuły odpowiada firma Blizzard. Każdy jest dostępny jedynie w wersji na PC.
W Legacy of the Void wcielamy się w Artanisa – dowódcę potężnych i technologicznie zaawansowanych Protossów o bardzo tajemniczej przeszłości. Kampania opowiadająca o ich przygodach skupia się na wątkach dyplomatycznych, więc bardzo często naszym zadaniem jest rozwiązywanie wewnętrznych konfliktów i szukanie kompromisów pomiędzy skłóconymi kastami. Wszystko po to, aby wspólnie stawić czoła zagrażającemu wszechświatowi Amonowi ? starożytnemu Xel’nadze.
Rasa Protossów nieustannie stara się ulepszać swoją zaawansowaną armię ? przejaw tego widać także i w kampanii, gdzie zgodnie z dotychczasową praktyką, dostępne są różne wariacje znanych jednostek. Na przykład Stalkery oprócz umiejętności teleportacji, potrafią także znikać, zaś Zealoci oprócz błyskawicznego szarżowania na przeciwnika mogą przebijać się przez jego szeregi za pomocą nowego, potężnego ataku. W odróżnieniu od poprzedniej odsłony serii, tym razem możemy swobodnie zmieniać wersje jednostek przed rozpoczęciem każdej misji.
Nowe ulepszenia jednostek z trybu kampanii nie znalazły się jednak w multiplayerze. W ich miejsce gracze otrzymali jednak kilka całkowicie nowych oddziałów, zaś istniejące doczekały się kilku znaczących zmian. Dodatkowo, do dotychczasowych trybów, w Legacy of the Void dołączyły dwa całkowicie nowe ? Sprzymierzeni Przywódcy (dwóch graczy walczy razem przeciwko AI) oraz Tryb Archonta (pojedynek 2vs2, w którym gracze z tej samej drużyny mają wspólną bazę, jednostki i surowce).Pod względem graficznym Legacy of the Void niewiele różnić się od Wings of Liberty czy Heart of the Swarm, wciąż jednak prezentuje się bardzo dobrze. Świetnie zrealizowano także muzykę, dźwięki oraz dialogi i charakterystyczne odzywki jednostek.
Czytaj wpis

(Wizyt: 36 , 1 Dzisiaj)

Sie 24 2016

Darwil

Worms: W.M.D (2016) CODEX [PL Napisy + Dubbing]

Strategiczne, turowe, Worms, 2D, elementy zręcznościowe, multiplayer, kooperacja, podzielony/wspólny ekran
Kolejna odsłona popularnego cyklu Worms w wersji na PC Windows. Za jej powstanie odpowiadają deweloperzy ze studia Team17, a więc ci sami, którzy stworzyli poprzednie części. W produkcji gracze ponownie przejmują kontrolę nad wyglądającymi sympatycznie, ale agresywnymi robakami. Tytuł nawiązuje przy tym do dwuwymiarowych gier z serii, co oznacza, że wydarzenia zostały w nim przedstawione z perspektywy kamery umieszczonej z boku ekranu.

Czytaj wpis

(Wizyt: 35 , 1 Dzisiaj)

Sie 17 2016

Darwil

StarCraft II: Legacy of the Void (2015)[PC,EN/PL]

Star Craft 2
INFO:
Tytuł: StarCraft II: Legacy of the Void
Platforma: PC
Producent: Blizzard Entertainment
Premiera: 10.11.2015 – Polska, Świat
Gatunek: RTS
Opis:
StarCraft II: Legacy of the Void to stworzona przez firmę Blizzard Entertainment gra z gatunku strategii czasu rzeczywistego (RTS), stanowiąca finalną odsłonę kosmicznej trylogii StarCraft II. Przedstawia ona losy tajemniczej rasy Protossów i w odróżnieniu od pozostałych części sagi kładzie większy nacisk na dyplomatyczne wątki przedstawionego konfliktu.
Czytaj wpis

(Wizyt: 11 , 1 Dzisiaj)

Lis 24 2015

Darwil

StarCraft II: Legacy of the Void (2015) RELOADED

Strategiczne, science-fiction, RTS, multiplayer

Starcraft II: Legacy of the Void to trzeci epizod kontynuacji jednej z najbardziej znanych strategii czasu rzeczywistego w historii gier komputerowych. Pierwsza część tej serii została wydana w 1998 roku i doczekała się dodatku pod tytułem Brood War. Na drugą odsłonę składają się natomiast w sumie trzy epizody: Wings of Liberty, Heart of the Swarm, Legacy of the Void. Za wszystkie tytuły odpowiada firma Blizzard.

Czytaj wpis

(Wizyt: 27 , 1 Dzisiaj)

Paź 29 2015

Darwil

Commandos 3: Kierunek Berlin (2003)[PC, PL]

INFO:
Producent: Pyro Studios
wydawca:Square-Enix / Eidos
Gatunek: Strategiczne, II wojna światowa, taktyczne, wojenne, wojskowe, multiplayer, strategiczne wojenne
wydawca PL: Cenega S.A.
Opis:
Commandos 3: Destination Berlin. Trzecia odsłona taktycznej strategii osadzonej w realiach działań wojennych w czasie II Wojny Światowej, w której ponownie kontrolujemy elitarną grupę komandosów operującą na terenie wroga.
Czytaj wpis

(Wizyt: 15 , 1 Dzisiaj)

Paź 17 2015

Darwil

Warhammer 40,000: Deathwatch Enhanced Edition (2015) CODEX

Strategiczne, science-fiction, turowe, Warhammer 40,000, elementy RPG

Warhammer 40,000: Deathwatch ? Enhanced Edition to turowa gra strategiczna, oparta na wydanym w 2010 roku RPG, osadzonym w uniwersum słynnego systemu bitewnego firmy Games Workshop. Edycja wydana na komputerach PC jest ulepszoną wersją produkcji, która zadebiutowała kilka miesięcy wcześniej na urządzeniach mobilnych firmy Apple. Za jej powstanie odpowiada studio Rodeo Games, dla którego jest to druga, po Warhammer Quest, produkcja osadzona w świecie Warhammera.

Czytaj wpis

(Wizyt: 41 , 1 Dzisiaj)

Paź 04 2015

apo

A.I. INVASION – [RELOADED / PC]

AI_Invasion_pcGATUNEK – Akcja, Indie, Symulacja, Strategia

OPIS – Atak maszyn na ludzką cywilizację stał się faktem. Trzeba stanąć do walki i wskazać automatom, gdzie ich miejsce. Szybkie tempo rozgrywki w futurystycznych, trójwymiarowych sceneriach wykonanych przy użyciu technologii Unity 3D. A.I. Invasion to mnogość różnorodnych misji do wykonania, a wysoka jakość oprawy graficznej idzie w parze z udźwiękowieniem tej produkcji.

Już po premierze tej produkcji można dodać tylko, że aplikacja spełniła wszystkie pokładane w niej nadzieje, a miłośnicy dobrych strategii dostali kawał porządnego, dobrze wysmażonego tytułu wojennego.

Czytaj wpis

(Wizyt: 18 , 1 Dzisiaj)

Wrz 29 2015

Darwil

Might & Magic: Heroes VII (2015) CODEX [SPOLSZCZENIE (NAPISY + DUBBING)]

Gatunek: strategiczne, fantasy, turowe, Might & Magic, multiplayer
Tryb gry: single player
producent: Limbic Entertainment
wydawca: Ubisoft
wydawca PL: Ubisoft
światowa data premiery: 29 września 2015
data wydania w Polsce: 29 września 2015
premiera w USA: 29 września 2015

Siódma odsłona kultowej serii turowych strategii fantasy. Zabawa koncentruje się na eksplorowaniu map, rozbudowie miast, toczeniu taktycznych bitew oraz rozwijaniu bohaterów. Heroes VII rezygnuje z większości kontrowersyjnych innowacji ‘szóstki’ i w wielu miejscach wraca do korzeni cyklu, choć zarazem oferuje kilka własnych nowości w prawie każdym aspekcie rozgrywki.

Czytaj wpis

(Wizyt: 101 , 1 Dzisiaj)

Lip 18 2015

Darwil

Worms World Party: Remastered (2015)

Tytuł: Worms World Party – Remastered Platforma: PC Producent: Team 17 Software Premiera: 16.07.2015 – Świat Gatunek: Strategia turowa OPIS: Wyobraźcie sobie perfekcyjną rozgrywkę online oraz jedną z najpopularniejszych odsłon gry Worms w historii, a później dodajcie osiągnięcia, rankingi, pełną obsługę kontrolera, jakość na poziomie 1080 pikseli i 60 klatek na sekundę, a na dokładkę udoskonalone efekty broni i poprawiony wygląd.

WYMAGANIA ZALECANE System operacyjny: Windows XP/Vista/7/8 Procesor: Dual Core 2.0 GHz Pamięć RAM: 2 GB Karta graficzna: 512 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza) Miejsce na HDD: 1 GB INFORMACJE O PLIKU Nazwa: Worms_World_Party_Remastered-FLT Data wydania: 16.07.2015 Rozmiar: 583 MB

Czytaj wpis

(Wizyt: 28 , 1 Dzisiaj)

Lut 20 2015

Darwil

Men of War: Assault Squad 2 – Iron Fist (2015)[PC,EN]

Men_of_War2_IF
INFO:
Tytuł: Men of War: Assault Squad 2 – Iron Fist
Platforma: PC
Producent: Best Way
Premiera: 19.02.2015 – Świat
Gatunek: RTS
Opis:
Akcja tytułu rozgrywa się w okresie II wojny światowej na zróżnicowanych obszarach Europy, w tym we wschodniej części, a także w Afryce północnej czy na wyspach Pacyfiku. Gracz wybiera pomiędzy pięcioma państwami, takimi jak USA czy Związek Radziecki, i bierze udział w bitwach zarówno w kampanii dla jednego gracza, jak i w trybie wieloosobowym. Single player skupia się głównie na misjach stworzonych na wzór potyczek (tzw. skirmish), natomiast moduły sieciowe odpowiednio rozwinięto.
Czytaj wpis

(Wizyt: 57 , 1 Dzisiaj)
1 2 3 4 5 6 7

Starsze posty «