Archiwum kategorii: Historyczny

Lut 20 2019

Darwil

Paul, Apostle of Christ / Paweł, apostoł Chrystusa (2018)[BRRip,Lektor]


INFO:
Tytuł: Paul, Apostle of Christ / Paweł, apostoł Chrystusa
Produkcja: USA
Gatunek: Dramat, Historyczny
Czas trwania: 108 min.
Premiera: 04.05.2018 – Polska, 23.03.2018 – Świat
Reżyseria: Andrew Hyatt
Scenariusz: Terence Berden, Andrew Hyatt
Aktorzy: Jim Caviezel, James Faulkner, Olivier Martinez, Joanne Whalley
OPIS:
Barwna opowieść o św. Pawle to historia jednego z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, nawróconego faryzeusza, który dzięki swej wierze i oddaniu stał się najważniejszym, najbardziej wpływowym apostołem.
Czytaj wpis

(Wizyt: 8 , 1 Dzisiaj)

Sty 21 2019

Darwil

211 (2018)[m720p/m480p/BDRip,Napisy,Lektor]


INFO:
Tytuł: 211
Produkcja: USA
Gatunek: Akcja, Dramat, Historyczny
Czas trwania: 87 min.
Premiera: 07.06.2018 – Świat
Reżyseria: York Alec Shackleton
Scenariusz: York Alec Shackleton
Aktorzy: Nicolas Cage, Sophie Skelton, Michael Rainey Jr., Dwayne Cameron
OPIS:
Doświadczony gliniarz jako pierwszy pojawia się na miejscu napadu na bank. Problem polega na tym, że jest nieprzygotowany i szybko kończy mu się amunicja.
Czytaj wpis

(Wizyt: 43 , 1 Dzisiaj)

Mar 29 2018

Darwil

Viking (2016)[BDRip,Lektor]


INFO:
Produkcja: Rosja
Gatunek: Dramat, Historyczny
Premiera:29 grudnia 2016 (świat)
Reżyseria: Andrey Kravchuk
Scenariusz: Andrey Kravchuk
OPIS:
Po śmierci swojego ojca młody wiking, książę Włodzimierz z Nowogrodu Wielkiego, zostaje wygnany do Szwecji. Wszystko przez jego brata, Jaropełka, który zabił ich starszego brata, Olega, podczas dyplomatycznej misji i przejął władzę. Stary wojownik Sveneld przekonuje Włodzimierza, aby zebrał armię Waregów i udał się z powrotem, by odbić Nowogród Wielki z rąk Jaropełka i ostatecznie stawić czoło potędze bizantyjskiego imperium.

Czytaj wpis

(Wizyt: 13 , 1 Dzisiaj)

Lis 16 2017

kaper

Bóg Wojny / God of War / Dang kou feng yun (2017)[BDRip,Lektor PL]


!!! ONLINE: PL
INFO:
Tytuł: God of War / Dang kou feng yun / Bóg Wojny
Produkcja: Chiny, Hongkong
Gatunek: Akcja, Historyczny
Premiera: 26.05.2017
Reżyseria: Gordon Chan
Opis:
Azja, połowa XVI wieku. Przedłużający się konflikt Chin z japońskimi piratami zmusza dwóch chińskim generałów do podjęcia walki na niespotykaną do tej pory skalę.

Czytaj wpis

(Wizyt: 23 , 1 Dzisiaj)

Paź 14 2017

kaper

Upadek królestwa / Last Kingdom,The – Sezon 1-2 (2015)[MP4,Lektor.pl]

Sezony: 1-2 Lektor -Zakończone
INFO:
Tytuł: The Last Kingdom / Upadek królestwa
Premiera: 10.10.2015 (Świat)
Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania
Producent: BBC America, BBC Two
Gatunek: Historyczny, Przygodowy
Opis:
Serial jest adaptacją cyklu “Wojny Wikingów” Bernarda Cornwella. Akcja toczy się w drugiej połowie IX wieku. Syn saskiego szlachcica, Uhtred (Alexander Dreymon), zostaje osierocony i porwany przez Wikingów, którzy wychowują go jako jednego z nich. Już jako młody wojownik obserwuje upadek kolejnych brytyjskich królestw i toczy ze sobą wewnętrzną walkę, zastanawiając się, kim tak naprawdę jest – Sasem czy Wikingiem. Pomimo lojalności wobec ludzi, którzy go wychowali, pragnie odzyskać ziemie swoich przodków. Dołącza do armii króla Alfreda Wielkiego (David Dawson) władającego Królestwem Wessex – jedynym, które wciąż potrafi stawić opór Wikingom

Czytaj wpis

(Wizyt: 18 , 1 Dzisiaj)

Mar 16 2017

apo

14 ostrzy / 14 Blades / Jin Yi Wei (2010) [1080p / LEKTOR PL]


+ ONLINE

14 ostrzy / 14 Blades / Jin Yi Wei (2010)

GATUNEK: Akcja, Dramat, Historyczny

OPIS: Akcja toczy się w Chinach za panowania dynastii Ming. Tytułowe “14 ostrzy” (jinyi wei) to broń osobistej gwardii cesarzy Chin z dynastii Ming. Czternaście ostrzy, osiem służyło do tortur, pięć do zabijania, ostatnie zadawało samobójczą śmierć w razie niepowodzenia misji. Owa gwardia składała się z wyszkolonych zabójców rekrutowanych spośród ulicznych sierot. Ponad prawem, z licencją na zabijanie, oraz z nieludzką sprawnością poświęcali swoje życie by służyć cesarzowi. Kiedy władzę przejmuję zły eunuch Jia, dwóch najlepszych spośród gwardzistów jinyi wei: Quinlong (Donnie Yen) i Xuanwu zostaje wyznaczonych do wykradzenia listy zawierającej nazwiska osób lojalnych wobec cesarskiej władzy. Zdradzony przez swojego towarzysza Quinlong ledwo uchodzi z życiem. W pojedynkę musi jak najszybciej odnaleźć ludzi z listy. Zadanie utrudni mu ścigająca go gwardia jinyi wei, która teraz jest już pod kontrolą Jia.

Czytaj wpis

(Wizyt: 51 , 2 Dzisiaj)

Sty 04 2017

kaper

Ben-Hur (2016)[BDRip,XviD,Lektor PL]


INFO:
Tytuł: Ben-Hur
Reżyseria: Timur Bekmambetov
Scenariusz: Keith R. Clarke, John Ridley
Gatunek: Historyczny
Produkcja: USA
Premiera: 19 sierpnia 2016 (Polska) 10 sierpnia 2016 (świat)
Opis:
Oskarżony o zdradę Ben-Hur zostaje skazany na lata niewolniczej pracy. Przy życiu trzyma go myśl o zemście i powrocie do ukochanej.
Czytaj wpis

(Wizyt: 13 , 1 Dzisiaj)

Gru 25 2016

apo

Młot bogów / Hammer of the Gods (2013) [BRRip / LEKTOR PL ]

MŁOT BOGÓW / HAMMER OF THE GODS (2013) 

 ? Akcja, przygodowy, Historyczny 

 ? Brytania, rok 871. Ciężko chory wódz wikingów, Bagsecg (James Cosmo), wyznacza jednemu ze swoich synów, Steinarowi (Charlie Bewley), bardzo trudne zadanie. Król zleca młodemu wojownikowi odnalezienie najstarszego brata, Hakana (Elliot Cowan), który przed laty zaginął bez wieści. Bagsecg chce raz jeszcze zobaczyć pierworodnego potomka i uczynić go swoim następcą. Steinar kompletuje niewielką drużynę, w skład której wchodzą jego najbliżsi druhowie, i wyrusza na poszukiwanie brata. Niebawem odkrywa, że jego największym wrogiem jest drugi co do starszeństwa brat, Harald (Finlay Robertson).

Czytaj wpis

(Wizyt: 20 , 1 Dzisiaj)

Gru 13 2016

apo

The Pirates / Piraci ? w poszukiwaniu cesarskiej pieczęci (2014) [BRRip / LEKTOR PL]

The_Pirates_2014The Pirates / Piraci ? w poszukiwaniu cesarskiej pieczęci (2014) 

 ? Przygodowy , Akcja, Historyczny

Fabułę ?Hae-jeok? osadzono w okresie przemian politycznych w średniowiecznej Korei. Dynastia Goryeo została właśnie obalona. Od chińskiego Cesarza wracają posłowie, którzy przewożą statkiem główny atrybut nowej władzy: Królewską Pieczęć. Ku swojej zgubie postanawiają zaatakować wieloryba. Morski ssak rozgniewany tymi afrontem rozwala statek w szczątki i na domiar złego połyka Pieczęć. W tajemnicy przed Królem rozpoczynają się poszukiwania niepoprawnego politycznie wieloryba, do których skuszeni obietnicą nagrody zgłaszają się Kapitan Piratów Yeo-wol (Son Ye-jin) oraz herszt górskich zbójów Jang Sa-jung (Kim Nam-gil).

Czytaj wpis

(Wizyt: 28 , 1 Dzisiaj)

Gru 03 2016

apo

Trzynasty wojownik / The 13th Warrior [720p.H264.AC3-5.1 / LEKTOR PL]

The_13th_WarriorTRZYNASTY WOJOWNIK / THE 13TH WARRIOR (1999)

GATUNEK ? Akcja, Przygodowy, Historyczny film z lektorem
OPIS FILMU ? U progu drugiego tysiąclecia miasto Bagdad jest ośrodkiem wysoko rozwiniętej cywilizacji. Wywodzący się z bogatej rodziny, młody i porywczy poeta Ahmed Ibn Fahdlan (Antonio Banderas) wdaje się w niebezpieczny romans z niewłaściwą kobietą. Za karę wysłany zostaje z misją dyplomatyczną do odległego kraju. W wyprawie towarzyszy mu wierny sługa i mentor Melchisidek (Omar Sharif). Po drodze wędrowcy natrafiają na obóz skandynawskich wojowników, którzy zapuścili się aż do Centralnej Azji. Ibn z niedowierzaniem wysłuchuje snutych przez nich opowieści o tajemniczym wrogu nawiedzającym ich ziemie. Wróg wynurza się z mgły pod osłoną nocy i sieje tak wielkie spustoszenia, że nieustraszeni ? jak by się zdawało ? Wikingowie boją się wymawiać jego imię. Twierdzą, że tajemnicze istoty pożerają każdego, kto stanie na ich drodze? Ibn nie przywiązuje wielkiej wagi do opowieści, ale sędziwa wieszczka ostrzega dwunastu wojowników, że poniosą klęskę w walce z wrogiem, jeżeli nie dołączy do nich trzynasty, i to taki, który nie pochodzi z północy. Przybysze zmuszają więc Ibna, by im towarzyszył? Po przybyciu do ojczyzny Wikingów Ibn przekonuje się, że starzejący się król Hrothgar (Sven Wollter), jego młoda żona, królowa Weilew (Diane Venora) i zdradliwy syn Hrothgara, Wigliff (Anders T. Andersen) nie byli w stanie oprzeć się atakom wroga. Ibn musi pokonać wewnętrzne lęki i stawić czoła napastnikom, w nim bowiem teraz cała nadzieja?

Czytaj wpis

(Wizyt: 16 , 1 Dzisiaj)

Wrz 29 2016

Darwil

Altamira / Finding Altamira (2016)[BDRip,Lektor]

altamira
+ ONLINE: PL
INFO:
Tytuł: Finding Altamira / Altamira
Produkcja: Francja, Hiszpania
Gatunek: Dramat, Historyczny
Czas trwania: 89 min.
Premiera: 08.04.2016 – Świat
Reżyseria: Hugh Hudson
Scenariusz: Olivia Hetreed, José Luis López-Linares
OPIS:
Pod koniec XIX wieku hiszpański naukowiec i zapalony archeolog Marcelino Sanz de Sautuola oraz jego córka María dokonali niezwykłego odkrycia. W jaskini Altamira, położonej w górach Kantabryjskich na północy Hiszpanii, znaleźli malowidła skalne sprzed 36 tysięcy lat.
Czytaj wpis

(Wizyt: 31 , 1 Dzisiaj)

Wrz 09 2016

apo

Historia Roja (2016) [BDSCR / FILM POLSKI]

Historia Roja (2016)

GATUNEK ? Wojenny, Dramat, Historycznyfilm-polski

OPIS FILMU ? Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim ?Rój?, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować ?wroga władzy ludowej?.

Czytaj wpis

(Wizyt: 29 , 1 Dzisiaj)

Lip 17 2016

Darwil

Gladiator (2000) LEKTOR PL / Gladiator.2000.PL.EXTENDED.DVDRip.XviD-LTN

Reżyseria: Ridley Scott
Scenariusz: David Franzoni, John Logan
Gatunek: Dramat historyczny
Kraj: USA, Wielka Brytania
Rok produkcji: 2000
Czas trwania: 155 min.

Opis:
Generał Maximus, jeden z najwybitniejszych dowódców w rzymskiej armii, dowiaduje się, że umierający cesarz Marek Aureliusz chce uczynić go swoim następcą na tronie. Nie podoba się to prawowitemu dziedzicowi, Kommodusowi, który postanawia pozbyć się rywala i skazuje go na karę śmierci wraz z całą rodziną. Maximusowi cudem udaje się uciec. Trafia do niewoli, gdzie zostaje wyszkolony na gladiatora. Z walki na walkę zyskuje popularność, a na jego występy zaczyna przychodzić coraz więcej ludzi. Maximus jako gladiator wraca do Rzymu, by pomścić swoich bliskich, ale wie, że jedyną potęgą większą od władzy cesarza jest wola ludu i dlatego, by dokonać zemsty, musi stać się największym bohaterem Imperium.

Czytaj wpis

(Wizyt: 16 , 1 Dzisiaj)

Starsze posty «